ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

...Καλώς ήρθατε στην ιστοσελίδα μας...

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Αράχθου Άρτας,στο πλαίσιο των δράσεών του για το σχολικό έτος 2017-18, προγραμματίζει την υλοποίηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων κατ’ εξαίρεση για τις σχολικές μονάδες Α/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης Περιφέρειας Ηπείρου, εκτός επίσημου προγραμματισμού και μέχρι την έναρξη του (όποτε αυτός προκύψει από απόφαση του αρμόδιου Υπουργείου).

Τα μονοήμερα εκπαιδευτικά προγράμματα του ΚΠΕ Αράχθου που μπορούν να παρακολουθήσουν οι σχολικές μονάδες είναι τα εξής:

1. «ΕΝΑ ΠΡΩΙΝΟ ΣΤΟΝ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟ».
  2. «Ο ΦΑΡΟΣ ΤΗΣ ΚΟΠΡΑΙΝΑΣ ΣΤΟΛΙΔΙ ΤΟΥ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ».
  3. «ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΑΛΙΕΙΑ – ΔΙΒΑΡΙΑ ΤΟΥ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ».
  4. «ΣΤΟΝ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ……. ΜΠΟΡΕΙ ΤΩΡΑ Η ΠΑΛΙΑ».

Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να επισκεφτούν το ΚΠΕ Αράχθου - Άρτας να έρθουν σε επικοινωνία με το ΚΠΕ για τον χρονθκό προσδιορισμό της επίσκεψης και να υποβάλουν τις αιτήσεις τους μέσω των Υπευθύνων Σχολικών Δραστηριοτήτων του Νομού τους.

Σημείωση: Καθώς τα προγράμματα υλοποιούνται εκτός του επίσημου προγραμματισμού, δεν χρηματοδοτούνται και, συνεπώς, δεν υπάρχουν παροχές από τον προϋπολογισμό του ΚΠΕ στους επισκέπτες.

ΑΡΧΕΙΟ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ ΜΕ ΑΙΤΗΣΗ.

Η  Υπεύθυνη λειτουργίας του ΚΠΕ

Ίσαρη Ασπασία